Torthaí

Daoine Fásta Príomhchomórtais Rince ar an Sean-Nós 2014

Jonathan Mc Cloy, Sráidbhaile Éadan Doire, Béal Feirste, Co. Aontroma
Samantha Harvey, Radharc na hAbhann, Cúil Áine, Co. Shligigh
Liam Ó Scanláin, Gort na hEilta, Gleann Oistín, Baile Uí Fhiacháin, Co. Mhaigh Eo
Edwina Ní Eocháin, Lios na gCeann, Droim ar Snámh, Cora Droma Ruisc, Co. Liatroma
Jaclyn O'Riley, Copley Street, Boston, Stáit Aontaithe Meiriceá
Mícheál Ó Ruairc, Lios na gCeann, Droim ar Snámh, Cora Droma Ruisc, Co. Liatroma
Marian Ní Chonghaile, Leitir Móir na Coille, Casla, Co. na Gaillimhe
Daveog de Fréine, Cnoc Mhuire, Clár Chlainne Mhuiris, Co. Mhaigh Eo
Ruadhán Ó Flatharta, An Trá Bháin, Leitir Móir, Co. na Gaillimhe
Proinsias Mac Suibhne, Cill Ulta, An Fál Carrach, Co. Dhún na nGall
Aidan Vaughan, Ballymakea, Coillte, Inis, Co. an Chláir
Tereza Bernardova, Praha, Poblacht na Seice
Micheál Seoighe, Cruiminne, Leitir Móir, Co. na Gaillimhe
Sean Seoighe, Leithineach ó Thuaidh, An Sraith Saileach, Co. na Gaillimhe
Catherine Ní Shúilleabháin, Rath Chairn, Baile Átha Buí, Co. na Mí
Úna Ní Fhlatharta, Cill Mochriodóg, Má Nuad, Co. Chill Dara
Patricia Ní Fhátharta, Barr Róisín, Ros an Mhíl, Baile na hAbhann, Co. na Gaillimhe
Pól Ó Móráin, Na Cuilíní, Dr Mannix Road, Bóthar na Trá Gaillimh
Cuthbert Arutura, Lisburn Road, Béal Feirste
Tommy Browne, An Chríoch, Co. an Chláir

Comórtas 2 - Rince ar an Sean-Nós (faoi 12)

10 iomaitheoirí le dul ar aghaidh

1 Rian Ó Sioradáin
2 Seán Ó Gríofa
3 Seán Ó Caoimh
4 Laoise Nic an Rí
5 Eoin Ó Cillín
6 Emma Fennell
7 Conor Fennell
8 Aoife Nic Gabhann
9 Rónán Ó Niadh
10 Callum Beirne

COMÓRTAS 3 - Rince ar an Sean-Nós (12-15)

Iomaitheoirí le dul ar aghaidh

1 Rian Mac Eoghan
2 Jack Hughes
3 Kianan O'Doherty
4 Megan Bhreathnach
5 Gearóid Ó Droighneáin
6 Cian Ward
7 Áine Ní Chillín
8 Áine Ní Ghríofa
9 Aron Mac Fhlancadh
10 Odharna Ní Raifteirí

Comórtas 4 - Rince ar an Sean-Nós (15-18)

10 Iomaitheoirí le dul ar aghaidh

1 Ríona Ní Fhlatharta
2 Nada Ní Chuirrín
3 Rian Ó Biastaigh
4 Breandán Seoighe
5 Caoimhe Ní Mhaolagáin
6 Rónán Ó Conghaile
7 Blánaid Ní Fhiannachta
8 Eimear Ní Mhaoilmhiaidh
9 Laura Ní Gheannlaith
10 Lilly Crossley

COMÓRTAS 38 - Sean-Nós na mBan (daoine fásta)

An Chéad Duais: Corn Phádraig Mhic an Rí, bonn airgid & €400
Caitlín Ní Chualáin, An Teach Mór Thiar, Indreabhán, Co. na Gaillimhe
An Dara Duais: Bonn cré-umha & €250
Orla Ní Fhinneadha, An Chloch Mhór, Baile na hAbhann, Co. na Gaillimhe

COMÓRTAS 36 - Amhránaíocht ar an Sean-Nós do Mhná (faoi 35)

An Chéad Duais: Cearnaire Sheáin Óig Uí Thuama, bonn airgid & €300
Yvonne Ní Loideáin, Púirín, Indreabhán, Co. na Gaillimhe
An Dara Duais: Bonn cré-umha & €200
Bríd-Treasa Ní Ghaoithín, An Sruthán, An Cheathrú Rua, Co. na Gaillimhe

COMÓRTAS 33 - Amhrán Saothair (daoine fásta)

An Chéad Duais: Trófaí, boinn airgid agus €400 Siobhán & Seán Ó Muimhneacháin, Cúil an Bhuacaigh, Maigh Chromtha, Co. Chorcaí
An Dara Duais: Boinn chré-umha agus €300 Joe Ó Dónaill & Ray Mac Mánais, Gainsborough Downs, Mullach Íde, Co. Bhaile Átha Cliath
Duais Speisialta: Bronnfar €200, ar an amhrán nuachumtha is fearr sa chomórtas Siobhán & Seán Ó Muimhneacháin, Cúil an Bhuacaigh, Maigh Chromtha, Co. Chorcaí

COMÓRTAS 31 - Amhránaíocht Aonair nach Sean-Nós í (daoine fásta)

An Chéad Duais: Corn Cuimhneacháin Chonaill Uí Fhearraigh, bonn airgid & €250
Clíodhna Ní Mhurchú, Baile na mBrabhach, Indreabhán, Co. na Gaillimhe

An Dara Duais: Bonn cré-umha & €100
Seán Seosaimh de Búrca, Tig Teamhair, Baile Mhuirne, Maigh Chromtha, Co. Chorcaí

COMÓRTAS 30 - Lúibíní (daoine fásta)

An Chéad Duais: Trófaí Fhoras na Gaeilge, boinn airgid agus €400 Páid Ó Neachtain & Bróna Ó hUallacháin, An Chré Dhubh, An Spidéal, Co. na Gaillimhe

An Dara Duais: Boinn chré-umha agus €300 Joe Ó Dónaill & Ray Mac Mánais, Gainsborough Downs, Mullach Íde, Co. Bhaile Átha Cliath
Duais Speisialta: €300 do bheirt nár bhain ceachtar acu duais sa chomórtas seo cheana Nell Ní Chróinín & Ruth Ní Riada, An Choill Mhór, Béal Átha an Ghaorthaidh, Co. Chorcaí

COMÓRTAS 29 - Sceitse (daoine fásta)


An Chéad Duais: Corn Eibhlín Ní Chathailriabhaigh, boinn airgid & €400
Páid Ó Neachtain & Bróna Ní Uallacháin, An Chré Dhubh, An Spidéal, Co. na Gaillimhe

An Dara Duais: boinn chré-umha & €300
Aisteoirí Chill na Martra, Cúil an Bhuacaigh, Maigh Chromtha, Co. Chorcaí 


COMÓRTAS 28 - Agallamh Beirte (daoine fásta)


An Chéad Duais: Trófaí Fhoras na Gaeilge, boinn airgid agus €400
Seosamh Mac Donnacha & Sinéad Ní Ráinne, An Tuismeáin, An Cheathrú Rua, Co. na Gaillimhe
An Dara Duais: Boinn chré-umha agus €300
Seán Ó Muimhneacháin & Seosamh Ó Criodáin, Cúil an Bhuacaigh, Maigh Chromtha, Co. Chorcaí
Duais Speisialta: €300 do bheirt nár bhain ceachtar acu duais sa chomórtas seo cheana
Oweny Óg Mac Suibhne & cara, An Croisbhealach, Rann na Feirste, Co. Dhún na nGall

COMÓRTAS 18 - Lúibíní (12-15)

An Chéad Duais: Corn Cuimhneacháin Dhónail Uí Liatháin & boinn airgid Bróna Ní Cheallacháin & Liadan Canny, Scoil Sailearna, Indreabhán, Co. na Gaillimhe
An Dara Duais: Boinn chré-umha Jack Ó hÉalaithe & Trevor Ó hÉalaithe, Coláiste Ghobnatan, Baile Mhúirne, Co. Chorcaí

COMÓRTAS 17 - Lúibíní (faoi 12)

An Chéad Duais: Corn Cuimhneacháin Áine Ní Shé Uí Dhubhgáin & boinn airgid
Ríona Howlin & Gránia Ní Fheinneadha,Scoil Sailearna, Indreabhán, Co. na Gaillimhe
An Dara Duais: Boinn chré-umha
Máire Eibhlín Ní Chéilleabhair & Siobhán Ní Mhocháin,S.N. Cill na Martra, Maigh Chromtha, Co. Chiarraí

COMÓRTAS 16 - Agallamh Beirte (15-18)

An Chéad Duais: Boinn Airgid Saoirse Ní Chualáin & Aoife Ní Chadhain, Cladhnach, An Cheathru Rua, Co. na Gaillimhe
An Dara Duais: Boinn Chré-umha Sadhbh Ní Lionáird & Liam Ó Conaill, Coláiste Ghobnatan, Baile Mhúirne, Maigh Chromtha, Co. Chorcaí

COMÓRTAS 15 - Agallamh Beirte (12-15)

An Chéad Duais: Boinn airgid Naoise Mac Gearailt & Luke Mac Diarmada, Scoil Naomh Eirc, Baile an Mhóraigh, Co. Chiarraí
An Dara Duais: Boinn cré-umha Aisling Ní Chonghaile & Bláithín Ní Chonghaile, Baile Liam, An Spidéal, Co. na Gaillimhe

COMÓRTAS 14 - Agallamh Beirte (faoi 12)

An Chéad Duais: Boinn airgid Méabh Ní Chualáin & Éanna Ó hÉanaigh, Scoil Sailearna, Indreabhán, Co. na Gaillimhe
An Dara Duais: Boinn chré-umha Skylyn & Yann Ó Máille Breathnach, Scoil Sailearna, Indreabhán, Co. na Gaillimhe
An Dara Duais (roinnte): Boinn Chré-umha Cainnear Nic Réamoinn & Éadaoin Nic Dhonncha, Scoil Sailearna, Indreabhán, Co. na Gaillimhe

COMÓRTAS 13 - Scéalaíocht (15-18)

An Chéad Duais: Corn Choláiste Rann na Feirste agus bonn airgid
Pádraig Ó hÓgáin, Pobalscoil Chorca Dhuibhne, An Daingean, Co. Chiarraí
An Dara Duais: Bonn cré-umha
Claire Nic Suibhne, An Croisbhealach Rann na Feirste, Anagaire, Co. Dhún na nGall

COMÓRTAS 12 - Scéalaíocht (12-15)

An Chéad Duais: Bonn airgid
Mairtín Ó Cathasaigh, Pobalscoil Chorca Dhuibhne, An Daingean, Co. Chiarraí
An Dara Duais: Bonn cré-umha
Naoise Mac Gearailt, Scoil Naomh Eirc, Baile an Mhóraigh, Baile na nGall, Co. Chiarraí

COMÓRTAS 11 - Scéalaíocht (faoi 12)

An Chéad Duais: Bonn airgid
Joseph Mac Suibhne, An Croisbhealach, Rann na Feirste, Anagaire, Co. Dhún na nGall
An Dara Duais: Bonn cré-umha
Antaine Ó Séaghdha, Béal Bán, Ard na Caithne, Baile an Fheirtéaraigh, Co. Chiarraí

COMÓRTAS 10 - Amhránaíocht ar an Sean-Nós (15-18)


An Chéad Duais: Corn Annie Eoghan Éamoinn agus bonn airgid
Bertie Ó Domhnaill, Tír an Fhia, Leitir Móir, Co. na Gaillimhe

An Dara Duais: Bonn cré-umha
Caroline Ní Chonaire Ní Cheannabháin, Teach Mór, Indreabháin, Co. na Gaillimhe

COMÓRTAS 9 - Amhránaíocht ar an Sean-Nós (12-15)

An Chéad Duais: Corn Sheosaimh Uí Éanaigh agus bonn airgid
Clodagh Ní Ghallchóir, Bunabhaile, An Charraic, Doirí Beaga, Co. Dhún na nGall
An Dara Duais: Bonn cré-umha
Éadaoin Ní Dhomhnaill, Baile an Mhúir, Inis Meáin, Oileán Árainn, Co. na Gaillimhe
An Dara Duais (Roinnte): Bonn Cré-umha
Trevor Ó hÉalaithe, Lisbuí Mór, Cill na Martra, Maigh Chromtha, Co. Chorcaí

COMÓRTAS 8 - Ámhránaíocht ar an Sean Nós (faoi 12)


An Chéad Duais: Corn Dharach Uí Chatháin agus bonn airgid
Éadaoin Nic Dhonncha, Ros an Mhíl, Baile na hAbhann, Co. na Gaillimhe

An Dara Duais: Bonn cré-umha
Gráinne Ní Dhomhnaill, Inisfáil, Gleann Cearra, Leitir Ceanainn, Co. Dhún na nGall

COMÓRTAS 7 - Dreas Cainte (15-18)


An Chéad Duais: Corn Cuimhneachain Phádraig Uí Dhálaigh & bonn airgid
Ciarán Ó Goibín, Corrán na Páirce, Camaigh, Baile Átha Cliath 12

An Dara Duais: Bonn cré-umha
Bríd Ní Ghoibín, Corrán na Páirce, Camaigh, Baile Átha Cliath 12

COMÓRTAS 6 - Aithriseoireacht (12-15)


An Chéad Duais: Bonn Airgid
Hugh Anthony Mac Suibhne, An Croisbhealach, Rann na Feirste, Co. Dhún na nGall

An Dara Duais: Bonn Cré-umha
Siobhán Ni Ghoibín, Corrán na Páirce, Camaigh, Baile Átha Cliath 12

COMÓRTAS 5 - Aithriseoireacht (faoi 12)


An Chéad Duais: Corn Cuimhneacháin Sheáin Mhic Niallais & bonn airgid
Ailbhe Ní Ghallchóir, Bunabhaile, An Charraic, Doirí Beaga, Co. Dhún na nGall

An Dara Duais: Bonn cré-umha
Aodhghán Ó Ríordáin, S.N. Cill na Martra, Maigh Chromtha, Co. Chorcaí